Kastamonu’nun Cide ilçesinde Birol Durası Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen anma programı, Belediye Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi. Programda, İstiklal Marşı’nın okunması, sinevizyon gösterimi, türkülerin seslendirilmesi ve tiyatro sahnelenmesi gibi etkinlikler yer aldı. Ayrıca, İstiklal Marşı’nı güzel okuma, şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi. Kaymakam Tuncay Karataş, ilçe protokolü ve vatandaşların da katıldığı programa büyük ilgi gösterildi.